Včerejší den krásně slunný se dal trávit různě, dcera odpočinkem po noční na sluníčku a v bazénu, já převlíkáním povlečení a praním, pak vařením a dosekáváním zahrady, manžel si upravoval něco na skutru a syn někde s přítelkyní.
A pak ještě zvěř. Psi většinou stejně jak kočky se povalovali a chladili, ale Ferda si vylezl na putovní klec a jak jsem zjistila opět mi oloupal již jednou zamalovanou zeď. Asi se mu to nelíbilo a tak mě dal najevo že bych to měla udělat pořádně...Jelikož ač krotký papoušek, nechce si vlést dovrovolně na ruku ani na bidlo abych ho mohla přenést kde zrovna jsem, když si blbec pořád ohlodává ta letková pera a nemůže létat tak jsem ho bafla i s tou klecí a šla ho dát ven. Tak samozřejmě jak se bál skočil z té klece dolů...a to pak šupajdil na ruku hned. Usadil se mi na rameni a tak jsem se s nim šla projít po zahradě. Málem skočil šipku do bazénu, takže od vody jsem raději přešli k vrbě. Tam se mu zalíbila větývka na kterou si přelezl, ovšem jaksi neodhadl její tloušťku a svojí váhu a tak zase hrozilo nebezpečí že skončí na zemi. Ale projevila se naplno jeho ohromná šikovnost lezce který byť i třeba hlavou dolů, dokáže se v okamžiku dostat kam potřebuje. A tak se za chvilku usadil na silnější větvi a odtamtud se rozhlížel a jukal na mě....
Jelikož jsem ho nemohla s té vrby dostat dolů a začal mi tam ještě navíc ohlodávat kůru, zkoušela jsem to nejdřív se sprchováním, a když to nešlo musela jsem si vzít hrábě a těmi ho trochu ho shrábnout do výšky odkud jsem na něj už došáhla. Takže se pak usadil na kleci pod slunečníkem a tam se začal upravovat....a když ho to nebavilo všelijak na ní přelézal a zase na mne načuhoval co dělám.... a pak si pro sebe začal povídat....