13 srpna 2011

Alespoň letní písnička....
Vím, že tahle písnička už je hodně vousatá, i když u nás je to letošní letní hitovka a vím, že má i spoustu odpůrců, ale tak moc mi to léto s jeho rozhoupanými vlnkami na rybnících, jezerech a mořích připomíná, že jsem jí neodolala.....a i ten závěr s pohřbem zpěvákova popela do moře vlastně není vůbec smutný.

Kolik nás vlastně je?.....

Dostala jsem dotaz, kolik že vlastně mám zvířátek. Kolik psů, kolik koček, kolik papoušků....
Takže, pejsky zatím napočítám tři, kočky čtyři, a papoušků celkem pět. Dva tzv. velké papoušky, to je Ferdásek a Oskar. Pak venku je Max, to je rozelák který je ale celoročně venku a patří mezi střední papoušky a ještě dvě andulky, ty jsou střídavě od jara do podzimu venku a na zimu jsou doma. Max měl původně svojí partnerku, ale ta mi jednou nečekaně zdrhla. Pak jsem mu pořídila druhou partnerku, ale ta se mu časem znelíbila a on jí chudinku utrápil hlady. Takže je teď sám. Jen v létě mu dělají společnost andulky. To je zbytek z mého chovného období, jeden čas jich bylo i deset. Což byl výsledek dvou úspěšných odchovů. K tomu několik rybiček a vodní želvu....takže docela slušná malá zoo. A to jsme ještě mohli mít i klokana, malého, skalního Skipiho. Jenže v té době jsem nevěděla, jak a čím se takový klokan krmí, a jak se kde ubytovává. Takže jsem ho odmítla. Později jsem zjistila, že to na nároky s výživou je vlastně takový velký hopsající králík....


Část zvěřince si dával odpoledne šlofíka. Pokud by chtěl někdo z rodiny, neměl by se kam vejítUsmívající se.....


Takhle si to užívali nejmladší členové.....

To není fotografie z nějaké publikace o papoušcích, ale také jeden z našich bývalých členů domácnosti. Takhle měl žebříček v okně a tam vysedával. Tedy správně vysedávala, byla to samice alexandra malého, vtipně pojmenovaná Sašena. Jenže za čas byla tak hlučná, že musela z domu. Vzal si jí nakonec jeden chovatel do páru k samečkovi do venkovní voliéry, takže tam si mohla hulákat jak chtěla....tedy pokud jí to ten sameček dovolilMrkající.
A to je zatím celý náš momentální zvěřinec.....