30 května 2011

Hurá, mám článeček v renomovaném časopisu.....

Musím se hrozně neskromně pochlubit, že mi dneska ve Světě psů vyšel článeček o úspěších českých dandíků. Popravdě už jsem se ani nedomnívala že by mohl vyjít, ale ono to VYŠLO!!!!!!!!!
(Pokud si ho chcete přečíst, je to Svět psů č.6, rubrika ohlasy )

Setkání s dandies, aneb na Sázavě je krásně....

Na výstavě v Letňanech, jsem byla pozvána konkurenčním klubem, jestli se nechci zúčastnit klubové výstavy dandíků. Neměla jsem potuchu, jestli vůbec bude chtít jet manžel se mnou, protože to je dost brzy po tom co mu umřela maminka, a ani jestli to vůbec má cenu, když už je Bobeš tak zarostlý. Ale pak jsem zjistila, že tam kromě brášky Bredíka bude i konečně bráška z Polska Brutusek, tak jsem sice nejdřív uvažovala o tom, že se domluvíme s kamarádem který vezme Bobešova tátu a jen tak se pojedeme podívat, ale potom jsem si řekla že se tím vlastně naskytla ohromná možnost srovnání všech tří kluků ve výstavním kruhu a souhlasila s tím, že se tedy budem vystavovat také.
Setkání se konalo v krásné sázavské přírodě v Chřenovicích nedaleko Ledče nad Sázavou a jen nehezké a chladné počasí kazilo dojem z hezkého okolí. Ale naštěstí pršet začalo až po výstavě ...
No a Bobeš byl při své premiéře ve třídě šampionů třetí, jeho bráška Brutus druhý a bráška Bred čtvrtý.


výstava
Tak tohle jsme my tři kluci Prokopáci s paničkama a pánečkem a naším člověčím tátou. Zleva Brutus, já Bobeš a Bred.
výstava
Tohle moje panička nazvala "kuplířskou procházkou", protože to bylo předvedení nás chovných pejsků, aby si případní zájemci z řad majitelů fenek vlastně zjistili, jak na tom jsou s výběrem ženichů . Ten hořčicovej pejsek vedle nás byl absolutním vítězem celé výstavy.
výstava
Tohle jsme všichni pejsci, kteří se jsme se sešli na klubové výstavě..
výstava
Po pátečním dešti byla Sázava hodně hnědá a trochu rychleji tekla, ale vodáky to neodradilo a zašli na nějakou sklínku něčeho ostřejšího.
výstava
Někdo ze spoluvystavujících nám s paničkou řekl, že jsme dobrá dvojka a máme stejnou barvu chocholek. Jen nevím kdo z nás dvou je na tom líp, tak jsem mu to pro jistotu trochu vytmavil...
výstava

Mezi námi byl i jiný pejsek a děsně citově vydíral všechny ostatní pány a paničky aby mu házeli balonek. Vždycky se takhle postavil a čekal až se někdo slituje a ten balonek mu hodí.
Klubová výstava DDT Chřenovice, V3, rozhodčí Alena Auerbach.