Z mé pražské návštěvy mám fotek
spousty, a tak jsem je rozdělila na různé kapitoly tak jak jsme zrovna kde procházely. A tak mám kapitolu pražských panoramat (ta už byla zveřejněná), kostelů, Karlův most, svítící Prahu a pod. Druhá kapitola jsou kostely jak na Smíchově tak ale hlavně okolo a na Staroměstském náměstí. Dalo mi to trochu práce ale podařilo se mi určit skoro všechny. Je to už přeci jen spousta let kdy jsem je zvládala levou zadní a věděla který kostel je komu zasvěcený. To bylo dědictví babiččina dějepisu.
Prvním z nich je kostel Zvěstování Panny Marie zvaný kostel.sv.Gabriela v Holečkové ulici.Je součástí zrušeného opatství řádu benediktínek. Dodnes slouží k bohoslužbám a patří smíchovské favornosti. Budovy opatství patří České poště a pořádají se zde třeba velké filatelistické výstavy. Kostel byl postaven v roce 1891.
Kostel i s budovou někdejšího opatství. Ta ohavnost v popředí patří k technickému zázemí Strahovského tunelu.
Kostel sv. Mikuláše na Malostranském náměstí netřeba představovat nějak víc....
.....stejně jako kostel sv.Františka s Assisi na Křižovnickém náměstí...
....či kostel sv. Salvátora na stejném náměstí. Ten patří do komplexu budov Klementina.
Kostel sv. Mikuláše č.2 na Staroměstském náměstí. Zatímco ten na Malostranském patří katolické církvi, ten na Staroměstském církvi husitské. Oba ovšem stavěli Diezenhoferové...
Kostel Matky Boží před Týnem, spíše známější jako Týnský chrám
A teď několik kostelů z výšky....
V popředí kostel sv. Havla na Havelském trhu, vpravo kostel Panny Marie Sněžné u Jungmannova náměstí. Založen byl Karlem IV. v roce 1347 a měl být památkou na jeho korunovaci. Proto tak velkorysá výška a měl být po chrámu sv. Víta na Hradčanech druhým největším a nejvyšším kostelem v tehdejší Praze. Nikdy však nebyl dokončen a to co z něj dnes stojí je jen chór. Po mnoha peripetiích byl v roce 1610 dostavěn po předchozím zřícení klenby. Karlovo přání aby byl nejvyšším pražským kostelem se ale splnilo, od podlahy ke klenbě měří 39 metrů. A v pozadí na horizontu kostel sv. Ludmily na Náměstí Míru na Vinohradech
V levém rohu s hranolovitou věží kostel sv.Michaela Archanděla a uprostřed kostel sv.Jiljí. O kostel sv.Michaela se vedou dlouholeté spory zda zbourat, nebo nechat stát. Svému účelu neslouží a po požáru prý ohrožoval možností zřícení okolí. V roce 1990 sloužil jako skladiště, v roce 2006 zde mělo vzninout muzeum českého křišťálu, v roce 2009 zde měla být nákupní galerie a v současné době slouží jako hudební klub pod názvem Temple Music Club. Za kostelem sv. Jiljí vykukují věže tuším kostela sv.Jakuba.
A ještě jednou a pořádně kostel sv. Havla v Havelské ulici