25 října 2012

Podzimní motýlí.....

V neděli vylezlo slunko až někdy po poledni a já se dala do hrabání listů a spadaných jablek. A nachytala jsem na švestkách, tedy v tomto případě na shnilém jablku Babočku admirála, který si na něm pochutnával. Pokaždé když jsem hrabala kolem rozčileně se třepotal nad svým obědem a jasně dával najevo, že teď hoduje a nechce být rušen. Když jsem to "jeho" jablko taky shrábla na hromadu rozčileně poletoval kolem hromady a hledal ten svůj ztracený oběd....přidadala jsem si jak hroznej padouch, tak jsem mu to jablko zase vytáhla a on hned na něj znovu sednul a sosal.

Jak je vidno, měl stále nějaké spolustolovnice....


Kaplička...

Zlatý les (2)....

Ještě jednou a naposled se vrátíme do slunné sobotní procházky po lese. Nejen že bylo nádherně, ale mít sebou něco na sbírání hub, opět jsme přinesly domů hodně slušný úlovek, hub totiž ještě stále po lesích je opravdu hodně, což také bylo vidět podle toho co jsme sami viděly okolo cesty nebo kolik aut stálo u každého možného vlezu do lesa, či kolik lidí s plnými taškami a košíky jsme cestou potkaly. Ano, přiznávám mé houbařské srdce plakalo a krvácelo když jsem viděla ty houbičky jak malované a musela jsem je tam nechat, ale jelikož už mám doma zásobu sušených hub tak na dva roky dopředu a v mrazáku také něco , i když toho by mohlo být víc, jenže zase mám malý mrazák který se bohužel nedá nafouknout.

Myslím, že vzhledem k tomu, jak jsou zbarvené místní lesy, je název místa kam jsme došly, zcela opodstatněný....Tak a teď ještě dvě fotky, u kterých se přiznávám, jsem neudělala jedinou úpravu kterou normálně dělávám, jen jsem ořízla okno a interiér auta, vznikly při našem návratu domů....Bylo mi totiž líto nevyfotit i tu nádheru po cestě, kdy se jelo místy zlatým tunelem.... Ty fotky byly vlastně tři, jedna byla děsně díky opírajícímu se sluníčko přepálená, a co z ní vzniklo ztmavením uvidíte sami....