12 července 2012

Nejdřív nic, a teď.....

....jeden motýl za druhým... I když tohle bylo neplánované, původně jsem si chtěla nafotit totiž tu rudbeckii a najednou mi přistál před objektivem tenhle motýl.... a kdo by odolal a nefotil?

Mohu již i upřesnit druhy....toto je Okáč poháňkovýO kousek níž, jsem zaregistrovala ještě jednoho, ale ten si zalézal hloub a hloub do květu, takže se dostal do ne zrovna dobrého úhlu....ale i tak bylo vidět rozdílnou barevnost a kresbu na křídlech...tak nevím jde o dva různé motýly nebo o samičku a samečka stejného druhu?

A toto Okáč prosíčkový....


Náhoda?

Náhoda? Nějaká vyšší moc? Shoda okolností?
Tohle mi včera navečer všechno proběhlo hlavou, když jsem viděla ten balón letící nízko nad naší zahradou. A proč vlastně?
Přede dvěma dny jsem na 365ce psala k TT kratičké zamyšlení o tom co je můj sen. Je jich několik, a mezi ně patří také proletět se balonem. Jedna milá čtenářka mě a ještě jedné komentátorce napsala, že k nějakému našemu životnímu výročí si my tři nadělíme výlet balonem! Je to něco úžasného, když si někdo koho znáte jen přes monitor z komentů vezme váš sen i za svůj a ještě s takovou vehemencí, protože jak psala Ne! se prostě nebere....Moc se mi to líbilo a udělala mi velkou radost. Jen nevím jestli je to reálné...ale sny takové přece jsou, že nikdy nevíme jestli jsou realné nebo ne.... A najednou včera se mi ten můj vysněný balon zjeví nad hlavou a málem mi přistane na zahradě (nemít tu tolik stromů, asi by se tak i stalo).
Tady na Dandíkovi jsem k TT napsala básničku o tom jak bych chtěla umět létat....jeden můj sen se prostě neustále k tomu létání kloní.
Balon nakonec přistál o pár set metrů dál na kopci jedněm známým na louku u domu. Škoda, muselo to být zajímavé vidět obličeje lidí, kterým na zahradě přistane něco takového....
Nevím jestli letěli z Litomyšle, nebo má město takhle u někoho reklamu, nakonec je to "jen" přes kopec....takže se nemuseli vracet nikam moc daleko. Ale asi měl pilot balonu když přistával před očima jinou situaci, kdo jste viděli film Vratné lahve, určitě vám taky vytanula a mysli.... Ano, kdyby to nestihnul přistát na té zahradě, tak skončil v nedaleké přehraděSmějící se !