28 ledna 2017

Když pravá ruka neví co dělá levá .... aneb Pane ministře, udělejte siuž konečně ve svých zákonech pořádek!Poturčenec horší turka? nebo když pravá ruka neví co dělá levá která patří samotnému ministrovi?
Vždycky když se u nás zavede něco "k lepšímu" (modré zóny ve městech, likvidační zákon o vinotékách či kontroverzní EET) děje se tak velmi slavně a velmi nedovařeně. Další lahůdka z dílny MF ovšem sám pan ministr opět (pokolikáté že už?) o ničem neví.....

Teď momentálně to je neskutečná buzerace ze strany kontrolorů Finační správy a týká se časového údaje na účtence odesílané na FS. Nestačí jen hodiny a minuty, ale musí tam být i vteřiny! Pokud nejsou plať ševče pokuty! Takže, pokud investoval drobný živnostník aby nemusel na pracák nemalé peníze do EET, ale má pokladnu která "umí" jen hodiny a minuty a dorazí na něj kontrola má smůlu a zaplatí pokutu. Nejdřív bude kapat, tak dva tři litříky. Pokud nějakým způsobem chybu neodstraní (neobnoví za nemalý poplatek software, nebo nedej bože zjistí že tudy cesta nevede a pak musí zakoupit komplet nové softwarové vybavení) bude to už horší, neb zaplatí pokutu až do dvaceti tisíc. A pak že EET bude jen a jen přínosem a nikdo se nemusí bát žádných zbytečných vydání, pchá! Ovšem nejúžasnější byla reakce pana ministra byvše na toto dotázán redaktory televizí. S bodrostí sobě vlastní z něj vylétlo "Co je to za kravinu?" Ovšem vedle něj stojící zástupkyně FS na dotaz pana ministra odpověděla upjatě že to žádná kravina není a že podle zákona MUSÍ být na účtence hodina, minuta a VTEŘINA, jinak je to nezákonné! Je zajímavé, že to není poprvé co se stalo že pan ministr neví jaký je vlastně zákon byť vzešel z jeho popudu a jeho ministerstva.

Chtělo by se mi říci se dvěma klasiky. Je něco shnilého ve státě Dánském a velebnosti, jdu blejt!