04 února 2020

Love song ....Begin Again


.... copak se nám asi za těmi dvěma slovy schovává? Film. Velmi pěkný film. S krásnou hudbou newyorských hospod a barů na East Village. Nevím kdo z vás viděl film "Once" za který dostala česká zpěvačka a skladatelka Markéta Irglová ze svým tehdejším partnerem Glenem Handsardem Oskara za hudbu a v kterém rovněž hráli hlavní role, já tedy ne, ale komu se líbil, má možnost vidět jeho vícerozpočtovou a hvězdami první velikosti obsazenou novější verzi odehrávající se tentokrát v New Yorku. Samozřejmě od stejného režiséra. 

Dva mladí muzikanti Gretta (Keira Knigthley) a Dave (Adam Levine, frontman skupiny Maroon 5) jsou spolu od vejšky a spolu také skládají hudbu a sní o tom, že se stanou hvězdami. To se podaří v okamžiku kdy Dave natočí film a jeho hudba nadchne jednu z největších nahrávacích společností. Ovšem znamená to, odstěhovat se do New Yorku. I když všechno jde tak, jak si vysnili, jedno ale nevyjde. Jejich další vztah. Dave si rychle nabité popularity a slávy začne užívat s vervou opravdové hvězdy a tak se do jeho života klidná a jemná Gretta přestává hodit. Ta opustí nádherné apartmá které jim dala společnost k dispozici a bez toho, aby věděla kde skončí, vyrazí s kytarou a kufrem do newyorských ulic. Tady potkává jednoho ze společných známých z Anglie, který odjel do Ameriky za snem, že se z něj stane také slavný a uznávaný hudebník, ten jí nabídne azyl i možnost hrát její písničky v jednom baru v East Village.
Tady Grettu náhodou zaslechne bývalý hudební producent Dan (Marc Ruffalo). Vyhozený ze společnosti kterou zakládal, vyhozený z manželství vytlouká bary a vzpomíná na starou slávu. Gretta ho ale na první dobrou zaujme a tak se rozhodne s ní natočit  velmi netradiční desku ...
Na to, jak se tihle dva zklamaní lidé se svou vizí poperou, jak to dopadne a jestli se jim opět životy v dobré obrátí, se už podívejte sami. Buď v archívu Prima MAX, nebo si film můžete najít na Ulož.to.
Ačkoli by se mohlo díky tématu zdát, nejde o žádnou lovestory, přeslazenou a růžovou. Ne, jde o příjemný film s příjemnou hudbou a pro ty kdo mají hudbu rádi i skvělým pohledem do zákulisí nahrávání. Navíc všechny party nazpívala Keira sama, pod vedením Adama Levina a musím říct že se úkolu zhostila výborně. 

Love Song / Newyorská romance
USA 2013
Režie: John Carney
Scénář: John Carney, Daniela Gambaro
Hudba: Gregg Alexander, Jon Schmidt
Hrají: Keira Knaigthly, Adam Levine, Marc Ruffalo ad.Recenze na tenhle film jsou všeobecně velmi kladné, což mne překvapilo. Dokonce se sešly názorově jak kritici, tak diváci, to zas tak často nebývá ...