23 prosince 2012

Lepší vrabec v....


Jak neztratit kontakt s oblíbenými blogy....

Byla jsem samozřejmě stejně jak 68% ostatních blogerů zaskočená a naštvaná tím že mi z půl dne na půl dne zmizelo zobrazování nových článků od oblíbených blogerů, tedy to kvůli čemu vlastně je člověk na blogu. Dostala jsem tipy na RSS čtečku nebo Bloglovin, ale tu RSS nemůžu nějak dostat do provozu a o Bloglovinu jsem od jednoho blogera četla ne moc dobré zprávy. Ale vzpoměla jsem si na jednu věc a proto jsem mnohým z vás psala onu prosbu aby jste si do menu přidali položku Přihlásit k odběru novinek.
A proč? Jednoduchým úkonem a jednoduchou registrací si zajistíte možnost dál sledovat vaše oblíbené blogy bez toho aby jste sjížděli každou volnou chvilku seznam oblíbených blog po blogu a zjišťovali jestli někdo nenapsal něco nového. Upozornění na každý nový článek z oblíbených vám přijde na mejl a tak vám neujde nic, i když třeba na blog nepůjdete delší dobu. V mejlu vám to stále zůstává.
Jak na to? Strašně jednoduše. V Nastavení si zadáte Menu. V něm Položky menu a objeví se vám dva sloupce, aktivní (tmavý) a neaktivní. Myší si najedete na položku Přihlásit oběr novinek, přetáhnete do aktivních a uložíte. Díky tomu se k vám mohou vložením své mejlové adresy přihlásit ostatní a vy pokud mají odběr aktivní zase k nim. Že to funguje při všech těch změnách jsem se dneska přesvědčila když jsem měla upozornění na články od těch kteří už ten odběr mají. A pokud si ještě i zadáte v Komentářích že chcete informovat o komentech na mejl, pokud jste tak neučinili při zakládání blogu, máte možnost sledovat i komenty které vám přišly. Nevidíte sice tak jak dřív jestli byl komentován i starší článek, ale snad to podle komentu někdo pozná.
Omlouvám se mladším že se tak rozepisuju o tak jednoduché věci, ale nejsou na Blogu.cz jen samí náctiletí ovládající počítače levou zadní ale i starší ročníky, které si už s nimi rozumějí trochu hůř....
Doufám, že jsem vám trochu ulevila v možnosti jak sledovat dál to o co máte zájem sledovatUsmívající se.