22 listopadu 2014

Ještě jednou něco co nikdy nezklame.....


Co asi nikdy nezklame jsou zvířátka.
Ale co nezklame určitě nikdy jsou koťata. Kdo má domu micinku a měl někdy koťata
ví o čem mluvím. Pozorovat ty mrňouse co dělají, jak se perou, hrají si a vydávají se na průzkum je
někdy o mnoho lepší než koukat na televizi. Člověk se pobaví a parádně relaxuje. Já mám to štěstí že když
má tady známá chovatelka koťata tak mi volá jestli bych jí je nenafotila. A já s velkou radostí vždycky přijmu a mám
celé dopoledne o zábavu a dobrou náladu postaráno.....












20 listopadu 2014

Začíná osmé kolo hlasování .....


A zase tu máme dvacátý den měsíce a s ním další
představení soutěžních příspěvků. Jak to vypadá, ustálil se počet pravidelných pěti příspěvků na kolo
a pěti pravidelných přispěvovatelů. Tak můžu být jen ráda že ještě pořád jedem a že ještě pořád jsou
někteří ochotni přispívat. Ale byla bych samozřejmě raději kdyby se scházelo příspěvků víc. Aby se představilo
víc krásných a zajímavých staveb. A hlasování bylo napínavější ......

A kdo je tentokrát ve hře?

Kostely

(VendyW)

(Frypat)

(Kerria)

Kaple

(JaAquarius)

(Marijakes)

19 listopadu 2014

Ještě naposled.....



Ještě jednou, naposled ….
Chci držet tvou dlaň ve své.
Ještě jednou, naposled….
Chci na sobě cítit pohled tvůj.
Ještě jednou, naposled ….
Ty při mně stůj!

Ještě jednou, naposled …..
Zlíbej mou tvář.
Ještě jednou, naposled…
Chci vidět v tvých očích zář.
Ještě jednou, naposled ….
Uzamkni mne v náruči.

Ještě jednou, naposled …
Chci cítit tvůj horký dech.
Ještě jednou, naposled ….
Šeptej že zůstáváš.
Ještě jednou, naposled…..
Než vypít budu muset ten jed.

Ještě jednou, naposled ….
Chci slyšet tlukot tvého srdce.
Ještě jednou, naposled ….
Chci okolo krku položit ti své ruce.
Ještě jednou, naposled ….
Než rozkočí se bolestí mé srdce.

Ještě jednou, naposled …..

Zásah do černého ......




Jaký byl váš pocit když jste viděli že je váš blog jako blog dne? Můj tedy moc příjemný, takže úterý je MOJE! HURÁ!!

17 listopadu 2014

Sice z mlhou, ale už veseleji ......


Že to jde v mlze i veseleji a ne jen
šedodepresivně jak minule dokazují ty dnešní obrázky. Zase pár krajinových
a pár detailíků. A tím se také rozloučíme se čtrnáctým listopadem a zatím i všemi fotkami,
nic dalšího nového zatím nemám. Budu muset zas zalovit v archivních vodách a vylovit něco co tu buď
nebylo ( toho tedy asi moc nebude) anebo vymyslet zas nějaký výběr ......




Jeden listový špíz .....








Poslední záblesky barvy





A tady je pro všechny rozluštění záhady Jaggerova jazyka Mrkající Smějící se. Takhle vypadá celé plodenství magnólie z kterého jsem vyřízla ten detail.

16 listopadu 2014

Mlžné ráno 14.11. 2014


V pátek čtrnáctého tady byla opravdu parádní mlha,
a tak jsem tentokrát vynechala obvyklu ranní kávu a po zkušenosti z minula jsem vyrazila hned a bez ní.
Ovšem udělala jsem velkou chybu v tom, že jsem podcenila vlhko země a obula se jen do mokasínů, které jsem po pár krocích v trávě měla totálně promáčený. Můj původní záměr byl dorazit až k přehradě ale na půl cesty jsem se musela otočit a vrátit protože mne nohy začaly dost zábst a nechtěla jsem opakovat situaci z minula kdy jsem si přivodila
nepříjemný moribundus. Fotky které vznikly jsou takové na pomezí hororu a snů. Mlha dala krajině zvláštní podobu
a já si s fotkama ještě trochu i pohrála. Protože bylo tak divně nebarevno většinu z nich jsem převedla buď do čb
nebo jak jsem zkoušela různé režimy na foťáku a tak i z něj vyšly v takových zvláštních odstínech.



Samozřejmě nesmí chybět prolog. Oblíbený pohled na jedno z mála malebných míst na řece.


Ale tady končí veškeré pěkné snění a začíná zlý a šedý svět mlžné krajiny.
Třeba jako tahle možná asociace drátů utečeneckého tábora?


Nebo tmavě šedá krajina kde nikdo neví co je za kopcem.
Lepší nebo horší svět?


Obživnou nebo zůstanou stát?



Čtyři v jednom, tak by se daly nazvat následující snímky. Z cesty jsem zahlédla vycházející sluníčko mezi stromy a tak jsem si povylezla na stráňku nad cestou aby mi nepřekážel protější svah. Zkoušela jsem různé režimy focení a proto je každá fotka do jiné barvy a cvakala po minutových intervalech.




Tuhle už znáte z listopadového výběru, ale patří do téhle série. I když by se mohlo zdát že to je focené za úplňku, je to vslunko prodírající se bariérou mlhy. Je zvláštní že takhle bylo vidět jen z toho jednoho místa. Když jsem popošla o metr dva dál už byla hradba mlhy tak hustá že slunce vidět nebylo.


Tohle žlutavooranžové zbarvení, stejně jak na jedné z předchozích fotek vzniklo tak že jsem zkusila i na východ použít režim pro focení západu který zvýrazňuje teplé tóny.
I tady si můžeme představit nějaký pohádkový svět skrytý za zátočinou cesty.





A nakonec sluneční lampa Mrkající


Některé z fotek které vznikly při téhle výpravě jsem použila i do Téma měsíce ve Fotoklubu které zní Strašidelný měsíc.
Myslím že se do něj hodí, protože se nemusí jednat jen o Měsíc ale i listopad jako měsíc spojený ze strašidly. A navypadají holé stromy a mlha docela strašidelně? Co vy na to?

14 listopadu 2014

Ať žijou archívy čili listopadové (ne)focení .....



Protože už zas pracuju na další zakázce a není tudíž
tolik času na focení (i když v dnešním kráááásně mlžném ránu jsem se zas vydala) došlo na něco čemu
se říká sofistikovaně Výběry z tvorby, ale v praxi to je vykrádání archívu a uveřejňování fotek již jednou uveřejněných.
Já proti nim nemám ani to nejmenší protože je zajímavé porovnávat jak to v přírodě vypadalo před rokem, dvěma, třemi
či co se vlastně v tu dobu fotilo. Přiznávám že je to alespoň u mne dost velký rozptyl. A dnes se mi navíc podařilo naprosto
neúmyslně nafotit jak to tu vypadalo 14.11 v různých letech.

Zvu vás tedy na letem světem listopadovým focením ......




6.11. 2011 mlžné ráno v lesích na Mníšku




3.11.2012 výstava v Letňanech a Bobešovo vítězné Halelluja. To už jsme měli v kapse titul Grand šampion


4.11.2012 druhý den výstavy a portrét v té chvíli už čtyřnásobného šampiona, tentokrát to byl Šampion ČMKU


4.11.2012 Zatím jsme na jednom konci cesty (metro Letňany) .....


.... a tady jsme na jejím konci (stanice tramvají Anděl)


13.11.2012 a nádherně rozkvetlé pelargonie na náměstí v Třebové. Paradoxně přímo proti nim byl sloup veřejného osvětlení už s vánoční výzdobou a osvětlením


16.11.2012 a opět náměstí ve Třebové


17.11. 2012 a o nějakých padesát kilometrů dál. V Hanušovicích a moje cesta v roli osobního řidiče ......


...... a zatímco muž pracoval na servisu já si fotila zvířectvo v okolí. Jelikož je to Zemědělské družstvo byly na výběr krávy nebo koně. Fotila jsem oboje, leč moje srdce patří těmhle krasavcům


5.11.2013 koťátka v CHS Eda Karnival.


18.11.2013 tamtéž


13.11.2014 rybník Velký Košíř Nedošín u Litomyšle


A teď série čtrnáctek
14.11.2011


14.11.2012


14.11.2014


Tolik listopadový výběr a dál už se mi zas z dneška na pár dní podařilo něco nafotit. Takže snad výběr nebudu dlouho potřebovat ale je možné že se do nějakého zase pustím. Vykrádat mám co Mrkající