S napětím (kvůli počasí) očekávaná sobota nastala a my s dcerou vyrazily v tomto roce poprvé na ranč Loučka. A tentokrát bylo naše setkání s koníky ve znamení Večerníčka. Tedy přesněji s postavami z různých večerníčků, v které se proměnily koně a jejich jezdci aby předvedli obecenstvu, co vše s koníky umí a jak je koníci poslouchají. A rovnou musím říct, že to bylo opravdu perfektní. Jak kostýmy, které byly opravdu některé velmi sofistikované, tak i to, co předvedli koníci. Nejsem žádný specialista na ježděni, ale jak jsem se dozvěděla a ostatně i na těch fotkách to je vidět, tak všichni koně, včetně těch v zápřahu jezdí normálně bez udidla a i bez podkov, naboso... Takže pokud jsou mezi vámi tací, kteří to znají a umějí ocenit, tak jen tiše žasněte.....
A nakonec se vynášela jak vždy Morana, a byla potupně vhozena do vody aby konečně odnesla zimu. Musím říct, že celý předchozí týden jsem napjatě očekávala jak to bude s počasím, a předpovědi celou dobu byly velmi nelichotivé až přímo velmi špatné, déšť, vítr, ochlazení.....ale zřejmě nás má svatý Petr rád, a dopřál nám odklad toho špatného počasí na dnešek. Takže i když nebylo třeskuté vedro, bylo moc fajn, nepršelo a i to sluníčko se občas na chvilku ukázalo. Snad jen ten trochu ostřejší vítr z té původní předpovědi zůstal.
Nafotila jsem spousty fotek, ale musím udělat jen určitý výběr, protože bych to tu zahltila jen samými koníky, i když krásnými.
A nejdřív pár z okolí a takové té předpřípravy. Musím říct, že v okolí všude už nádherně kvetly trnky a dávaly tomu nádherný jarní rámec.....