20 září 2021

Studie v bodlákové ....

 


.... ale bez vraždy. Narozdíl od Studie v šarlatové
která trochu potrápila mozek geniálního detektiva Sherlocka Holmese. Ale, když to vezmu kolem a kolem, vzhledem k tomu že nechci aby se mi tyhle potvory rozlítaly po zahradě, nakonec i na tu vraždu došlo. Herbicidem. Nicméně než se tak stalo, pár detailních portrétů bodláku jsem udělala. A víte co? On je to docela pohledný chlapík! No tedy spíš byl ....22 komentářů:

 1. Krásné fotky bodláku, alespoň máš fotky na památku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cha! Příští rok jich tu zas bude... zamořují to tady neobdělávané a neudržované pozemky, takže se tu vesele množí a množí.

   Vymazat
 2. Krásné!
  Vendy, přeji příjemný podvečer. Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Ostropestřec? Čili Kristova koruna?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nee, nevím co je to zač, ale leze mi na nervy jak se tu po neudržovaných pozemcích množí a zamořuje zahrady. Když jsem se byla v neděli projít, tak v lese podél cest už není nic jinýho než tyhle obludy.

   Vymazat
  2. Mám dojem, že to je klasickej křížovkářskej bodlák. Pcháč oset.

   Vymazat
 4. Bodláky, po návratu ze Skotska, byly pro nás skoro posvátnou rostlinou a jelikož jsme pak brzy na to jeli na Slovensko, kde jich roste taky hodně, uctívali jsme je i tam, pro mne moc krásná rostlina ( nemám zahrádku, ani na ní bodláky). fotky máš, Vendy, parádní. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, ono Skotsko ho má vlastně ve znaku že jo?

   Vymazat
  2. Ano, sice jiný druh, ale bodláky a náprstníky tam rostou všude. Mávám Jiřina z N.

   Vymazat
 5. Bodláky mají docela pěkné květy, jen ta lodyha je trochu moc velká. A také mnohem lepší jsou někde na mezi než v zahradě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle měl něco kolem metru dvaceti. Taky je mám radši jinde než na vlastní zahradě...

   Vymazat
 6. Já chodím fotit bodláky do kluk, protože už zahradu nemám. Mnohé se používají jako sušené do vazeb a kytic a vypadají velice efektně. Akorát se musí olámat ty bodliny v místech kam na kytici saháme. Hezky jsi ho fešáka nafotila. Měj krásné podzimní dny a doufám, že se dočkáme i barev, ale pokud bude tolik mokro jako je, tak to půjde hned do hněda a barev se nedočkáme...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na louce jsou to klasika štětky, taky jsem si je sušila a barvila do vazeb. A viděla jsem jen z těch vrchů krásný věnec. Byly na podkladu nalepené a nastříkané na šedo a zdálky to vypadalo jako když je ten věnec z holubích peříček. Tady se začínají zabarvovat trochu některé javory, tak si počkáme jestli letos budou barevné. Vloni to opadalo dřív než se to stačilo zbarvit

   Vymazat
 7. Vendy, výstavní fotky. Měj pěkné dny.

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné,výstavní fotky.
  Měj hezké podzimní dny

  OdpovědětVymazat
 9. Nějak mi přišlo, že by to chtělo ukázat krásu i v něčem jiném než v květech.

  OdpovědětVymazat
 10. Co je druhu bodlaku..bodlak lopuchovity, nici, obecny.., pcháč..take nekolik druhu, ostropes, ostropestřec...v tombaby se pes vyznal..ale vsechny maji svuj puvab..,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano, a jsou si občas dost podobné, tudíž určení bývá dost těžké.

   Vymazat

Jsem ráda, že mi zde své komentáře zanecháváte ....