11 dubna 2020

Co si tak v téhle ....


.... divné době střihnout jednu výzvičku. Přivedl mne k tomu  komentář od Ilonky u včerejšího článku. Hledej sílu v malých radostech.... a mě blesklo hlavou že pro tuhle divnou dobu je to výzva jak dělaná. Kdysi jsem jednu takovou výzvu už absolvovala, (pokud se chcete podívat jak jsem se s ní popasovala, můžete si kliknout v postranní liště mého blogu na ikonku s šitou panenkou a dostanete se jak na výzvu 365, tak i na Malé radosti) a řeknu vám rovnou, že i když se zdá hodně jednoduchá a řeknete si, co to je najít za celý rok jednu malou radost denně, není to tak. Opravdu je někdy hodně těžké jí najít, anebo si na ní za celý den vzpomenout. Nakonec si začnete klást otázku " Je tohle ještě vůbec radost? Můžu s tím nést kůži na trh? Vždyť to někomu může připadat směšné! "
A já vám řeknu tohle : " Jděte s tím ven, odhalte své vnímání radosti a zjistěte tak co vám opravdu dělá radost, i když jen drobnou. A nakonec zjistíte, že se třeba v mnohém shodnete i s jinými lidmi. "

Nebudu po vás chtít, tedy pokud se ke mě připojíte, a byla bych moc ráda kdyby ano, aby jste hledali radosti celý rok, ale mohli by jsme si to střihnout až do té doby než se vrátí všechna omezení do normálu. Až zase budeme moci volně vyrážet na místa která máme rádi, za těmi které máme rádi a možná to všechno už i bez roušek. Forma je na vás. Můžete své radosti jen popisovat, můžete klidně i po týdnu, nemusíte každý den, a můžete je i nafotit. A můžete je připojovat i ke svým článkům, nemusíte je mít samostatně. 

Takže, od zítra až do doby kdy se budeme moci znovu v klidu nadechnout bych tímto zahájila akci
 " Blogeři radostí proti Covidu"
Pokud se ke mě přidáte, písněte mi do komentů kdo chcete tuhle výzvu přijmout. 
Co vy na to?

A jedna pro dobrou náladu

40 komentářů:

 1. Ahoj ráda bych se přidala do výzvy. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Vendy, to je prima výzva, ráda se přidám.:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Na psaní moc nejsem,jsem dost introvert.A když něco prozradím,lituji toho potom.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jen na tobě. Nemusíš psát, můžeš i fotit, i taková pěkně vyfocená fotka je sama o sobě radost. Jak se znám, i já spíš asi půjdu cestou obrázků....

   Vymazat
 4. Držím palce, ať se tobě i dalším následovníkům daří.

  OdpovědětVymazat
 5. Pěkná výzva, ale nepřipojím se. Kdysi jsem to také zkoušela a po pár týdnech jsem už neměla o čem psát. Ne, že bych nenacházela drobné radosti, ale spíš se pořád opakovaly ty stejné. Jsem člověk, který má radost skoro ze všeho včetně těch nejobyčejnějších věcí a rituálů, které se každý den opakují. Možná právě proto, že těch výjimečných událostí zas až tak moc není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím že to je těžké, když jsem to absolvovala poprvé, nejhorší byly ty poslední týdny, ale i tak jsem většinou našla nějakou drobnost a o ty jde. Takové ty drobné denní radůstky. Hlavně to, že je vůbec máme a že je dokážeme vidět a najít. Ale to je na tobě, nikoho do ničeho nenutím....

   Vymazat
 6. Vendy, já bych se ráda přidala, ale přiznám se, netuším, jak to pojmout ?
  Každý den to nezvládnu a po týdnu to ztratí kouzlo.
  Nechceš to nějak osekat, udělat z toho jednorázovou akci, to si dovedu představit.
  Navíc, když budu ovlažovat svým neustálým " štěstím ", brzo mne někdo kopne do prdele, lidi jsou na neustálé štěstí alergičtí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusíš to psát každý den, byť to byl základ té výzvy kterou jsem absolvovala kdysi dávno, jde o to hledat i takové maličkosti které ti normálně ani nepřijdou jako něco z čeho máš radost, něco kdy překonáš sebe sama, prostě aby člověk pořád neslyšel a neviděl samá negativa. Kdy ti někdo třeba jen poděkuje, řekne Hezký den, pochválí ti třeba tričko nebo roušku, i když vypadáš třeba strašně řekne ti Dneska vypadáte dobře... sama víš jak v obchodě takové věci potěší, znám to sama. Prostě vyďobávat takové drobné perličky. Co se týče štěstí a optimismu, jo, tak takoví lidé se střílí jako první ;-):-D

   Vymazat
 7. Skvělý nápad, i když zatím nevím, jak se sním popasuji. Každý den taky určitě nezvládnu...
  Vendy, měj hezký den. Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu nemusíš každý den, můžeš jen za pár dní, můžeš jednou za týden, to je na tobě. Sama vím, jak je to každý den těžké něco najít i když se to nezdá. V normální době ti to ani nepřijde, ale pro mne je třeba velká radost už jen to, že můžu jít po cestě lesem a nemít roušku. Nebo mít vypnuté rádio (to s mužem nejde) a neslyšet ten příval chvástání ale i negativní energie. Já vím, je to možná ujetý, ale je to tak. Když zvládnu něco na zahradě co dlouho odkládám, ale nejen tam. Prostě hledat ty radosti a pak o nich napsat.

   Vymazat
 8. Vendy, to je skvělý nápad. Sice nevím, jestli dám každý den, ale přidávám se. A možná bych i uvítala jako Blondýnka nějaké časové omezení či jednorázovou akci, třeba krásné maličkosti týdne a těch týdnů by mohlo být víc, dokud to neskončí. Měj pěkné dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, já jsem v něčem takovém jako pravidlech psala, že to nemusí být každý den. Schovávej si ty radosti a pak můžeš udělat týdenní shrnutí. Nebo napsat o jedné radostné maličkosti v týdnu, to je jen a jen na tobě. Ale jde o to, hledat v téhle době kdy se na tebe ze všech stran hrnou ve velkém negativní myšlenky, zprávy a konání něco co ti ten den nebo týden rozzáří maličko, kdy v něčem překonáš sama sebe a máš z toho radost. Byť by to bylo jen to že sis koupila nějakou maličkost, telefonát s vnoučaty, někdo ti řekl Hezký den.... věci které nám jindy připadají samozřejmé, ale teď jsou vzácné... A to pak vypsat na blog. Skončilo by to v den kdy skončí tahle negativní doba....

   Vymazat
 9. Já si každý den píšu virtuální deník, to mi stačí. Přeji všem při plnění výzvy hodně štěstí! :)

  OdpovědětVymazat
 10. Taky mě výzva zaujala.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud se přidáš, potěší mě to, pokud ne, nic se neděje!

   Vymazat
 11. Na každodenní malé radosti jsem machr :-) Ráda se přidám.
  Jitka

  OdpovědětVymazat
 12. Vendy, tuto výzvu jsem nějak přehlédla, objevila jsem ji u Růženky (panenky) a ráda se přidám. Umím se radovat z maličkostí, a že jich je. Třeba ostříhané thuje, přeházený kompost, osázený jahodník, rozkvétající třešeň, možnost sednout na kola a bez roušky :o), západy slunce které zrovna dnes nehrozí, protože prší, to že konečně prší a mohla bych pokračovat. Jen nevím, jak to pojmout, u mne asi fotografií. No, uvidím.
  Přeji krásný sváteční den. D.

  OdpovědětVymazat
 13. Je to podobné jako kdysi projekt 365, který jsem také absolvovala. Připojila bych se, ale asi nemám tolik různých radosti zvlášť, když se nyní držím více doma. U mne by to byl zřejmě jen občasník.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta 365 byl ještě mnohem horší. Udělat každý den nějakou smysluplnou fotku bylo vážně šílený! Nemusíš psát každý den, klidně jednou za týden. Ale vždycky se najde nějaká radost která za to stojí....a o kterou stojí se podělit. Ony i ty malé dokáží udělat radost i ostatním. A o to jde...

   Vymazat
 14. Četla jsem výzvu až dnes a s dovolením se zkusím přidat. Přeji krásné a klidné dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klidně i bez dovolení ;-)... jsem ráda, že tě zaujala.

   Vymazat
 15. Vendy, já se do té výzvy určitě připojím.
  Měj hezký den A.

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj, teď jsem se o výzvě dozvěděla a moc rada se zapojím! Sama jsem premyslela o něčem podobném, takže jsem rada, ze už si dal někdo tu práci a rozjel “projekt”.
  S pozdravem Sabi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda že ses přidala, a budu se těšit na tvoje radosti!

   Vymazat
 17. Zkusím se taky přidat, i když ani já každý den určitě nedám (tedy nedám článek, malé radosti se snažím dělat si každý den)

  OdpovědětVymazat
 18. Vendy, moc ráda se přidám, ale každý den to nebude. Zítra jsem v práci, tak o víkendu se připojím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jen na tobě, jakým způsobem a kdy se připojíš!

   Vymazat
 19. Také se ráda zapojím k výzvě. Každý den asi článek nebude, ale budu se snažit radosti si udělat i napsat o nich. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V pohodě, udělej si to podle sebe! Těší mne, že se přidáváš.

   Vymazat
 20. Wendy, já se s radostí hlásím. Děkuji ti za výzvu. Iva

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že mi zde své komentáře zanecháváte ....