08 května 2012

Originální ozdoba jabloně....

Včera procházka, dneska práce....a té tedy bylo dost.....už několik let mám v plánu udělat na zahradě bylinkovník, či spíše spirálu na bylinky. Viděla jsem jí v různých zahrádkářských časopisech, ale nikde nebylo přesně dáno jak stavět. Vypadá to velice jednoduše....na obrázku.
Skutečnost je ovšem trochu jiná....Za stavební materiál jsme zvolili staré cihly, které syn vynosil z půdy když si dělal pokoj, ale jelikož to jsou cihly zvané půdovky, jsou dvakrát pálené aby v případě požáru vydržely co nejdéle.....
Jenže dělejte z obdélníkového materiálu kruhovou spirálu....dva pokusy, první na hranato, nic moc hezkého, druhý na kulato a najednou se vylouplo něco zajímavého.
Zítra navozit zeminu a pak hurá nakoupit bylinky a keramické truhlíky na ty které se vysazují jen na léto.....
Jenže, synovi se do práce moc nechtělo, a tak si nejdřív hrál s Ferdáskem na trávě, a pak ho napadlo něco opravdu chytrého.....dát papouška na strom.....bílého papouška na bíle kvetoucí jabloň....a hledejte ho a hlídejte.
Sice ještě stále nelítá, ale už jaksi se víc přibližuje vzhledem k papouškovi než k odrbanému bílému kuřeti.
Samozřejmě že ze stromu nechtěl, ale pracovat se muselo....zvlášť když s tím syn přišel sám....asi se mu pak nechtělo a tak si myslel, že když bude muset hlídat papoucha práce nebude....
Ovšem přepočítal se. Papouch seděl a koukal po okolí, děsil vesnici a sousedy svými skřeky ale jen do chvíle, než okolo něj provrzal a prokvílel syn s kolečkem plným cihel. To sjel nejdřív na nejnižší větev jak na skejtu, při další cestě raději už seskočil na zem a po další raději vlezl sám do klece odkud již nevystrčil ani zobák! A byl zticha.....8 komentářů:

 1. Teda takovou ozdobu jabloně nemá nikdo! U nás určitě ne, v zahraničí možná jeden!-:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ještě že nelítá , bylo by škoda kdyby uletěl . Takový kakadu asi není zrovna za hubičku .

  OdpovědětVymazat
 3. [1]: Nelítá, protože zatím nemá narostlý peří na křídlech....kdyby měl, tohle si netroufnu

  OdpovědětVymazat
 4. Máš papouška strašpytla. My měli senegalce, ale to jsem ti snad už psal.

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný papagáj, musím říci, že opravdu zdobí.

  OdpovědětVymazat
 6. Jůů, ty máš nádhernou ozdobu na stromě

  OdpovědětVymazat
 7. [5]: Už je hotová, jen nakoupit ty bylinky ....a já jsem taky hotová, bylo to něco kolem dvaceti koleček co to spolklo...ruce mám vytahaný až ke kolenům.

  OdpovědětVymazat
 8. Vendy, tvoje ozdoba jabloně je skutečně originální!   

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že mi zde své komentáře zanecháváte ....