06 srpna 2011

V hlavní roli houby.....


Po všech možných skazkách o tom kolik je v lese hub, a i potom co mi říkal do telefonu manžel, jak na chatě rostou houby ve velkém, jsem neodolala a jelikož houby ráda sbírám vyrazila jsem do terénu tady u nás. No, na nůše ani na kosu to nebylo, les byl dokonce v některých místech suchý na troud, ale i přes to jsem velkou mísu hub nasbírala. Jak hříbků praváků, tak i hnědáčků, tedy správněji hřibů borových a suchohřibů hnědých. Ještě štěstí, že v lese nikdo nebyl, protože by se asi divil až by tam narazil na ženskou, která se po břiše plazí mezi borůvčím a ostružiním a fotí místo aby honem sbírala....Kdo viděl u Pavla jeho úlovek hřibů kovářů ví jak vypadají už velké houby, ty moje jsou miminka od těch velkých, ale fotila jsem je až doma, protože by nevynikla jejich "jedovatá" barevnost.
Po cestě zpátky v trávě zasvítily hlavy bedel. Já osobně mám na řízky nejraději právě tuto houbu, i když můj kamarád "Mlsný jazyk" tvrdí, že jedině z hřibů jsou ty nejlepší řízky, ale já vím své.....
A ještě jednu zvláštní a málo rostoucí a i málo sbíranou houbu jsem našla, a to lošák jelení. Je příbuzný s liškami a i obdobně vypadá, jen naspodu nemá lupeny ale takové malé "krápníčky".
A teď mne tedy čeká houbičky zpracovat a povymyslet jídla. Ale já se nejvíc těším na ty bedlí řízkySmějící se.

8 komentářů:

 1. Asi přijedu na večeři.

  OdpovědětVymazat
 2. Ty moje ale asi bude přeci jen trochu jiný druh. Mnohem víc zmodraly až do černa.

  OdpovědětVymazat
 3. [1]: Nakonec skončily všechny houbičky kromě bedel nakrájené v mrazáku. Mám je na vaření raději než sušené.

  OdpovědětVymazat
 4. Ta druhá fotka je překrááásnááá. Takového hřiba už jsem nepotkala hodně let! Nádherné fotečky, škoda, že jsi si neudělala smaženici-měla jsi k tomu víc druhů hub a na tu bych přišla aspoň písmenkově Mňam!

  OdpovědětVymazat
 5. [4]: Byli krásní všichni co jsem našla, jen jsem je nefotila, to by bylo fotek moc,moc. Ale tenhle si tam opravdu rostl přímo ukázkově.

  OdpovědětVymazat
 6. [6]: To s tebou jen mohu souhlasit. Ještě taky mám ráda řízky z masáků. Prostě z těhle tenčích hub. A co je vrchol labužení, tak to je z té velké pýchavky....

  OdpovědětVymazat
 7. Nádherné fotky. Musím se přiznat, že se řadím mezi vášnivé houbaře, ale tím to také končí, protože houby nejím.

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že mi zde své komentáře zanecháváte ....