26 května 2021

Sitatunga, vydra a lední medvědi .....

 


.... nejsou nějakou šifrou, ale jsou to první zvířátka 
která jsme potkaly po příchodu do ZOO. Nešly jsme totiž hlavním vchodem, protože auto jsme zaparkovaly nahoře na parkovišti, které zřejmě už patří k botanické zahradě, ale bylo poloprázdné a navíc ještě o stovku levnější, než ty patřící k ZOO, ale vchodem druhým, kde jsou hlavní atrakcí Údolí slonů a Africká savana na jedné straně a na druhé lední medvědi. To že nemusíme až dolů k hlavnímu vchodu nám doporučil pán hlídající parkoviště. I když.... kdyby jsme to udělaly tak jak jsme chtěly, viděly by jsme toho víc. 

Nejdřív se ale podíváme na trochu netradiční pohledy na Hradčany a na Prahu 

Jeden z medvědů, tipovaly jsme to na samce, si labužil ve vodě. Bavil se tím, že se v leže na zádech odrážel od stěny bazénu, doplul ke sklu kde se potopil a pod vodou doplaval zpátky. Vynořil se, lehl na záda, odrazil se a plul ke sklu. A tak pořád. Výhoda byla v tom, že si člověk mohl najít místo na focení kde se vynoří, nevýhoda v tom, že byl hodně rychlej ....Když jsme šly okolo medvědů podruhé, protože jsme se potřebovaly dostat do spodní části zahrady, už ve vodě nebyl, ale chodil okolo skla v suché části výběhu. Fotit přes sklo zabarvené do modra a navíc i dost špinavé nebylo úplně to pravé ořechové, a tak jsem musela později barvy trochu upravit do tepla, jinak by byl medvěd světle modrý. I tak stejně ten nádech tam je ...20 komentářů:

 1. Hezký je ten pohled na Intercontinental. Kdysi míval červenou hvězdu na vrcholu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo.... míval a byla vidět hodně zdálky!

   Vymazat
 2. Hezký výlet a moc hezké fotografie. Koukala jsem i v galerii. Díky za hezkou podívanou a přeji krásné jarní dny. Jen to počasí by se už mohlo trochu vylepšit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždycky to už, už vypadá že se to zlomí a nic. A do konce měsíce se to nijak nevylepší...

   Vymazat
 3. Vendy, krásné fotoúlovky z pražské ZOO. 👍👍👍 Lední medvěd byl pravděpodobně Tom, který do Prahy přišel z Brna. Byli jsme se tam na něj podívat v roce 2008, kdy řádil se svým bráškou. Pořád je hravý a rád se předvádí. Samice Berta je klidnější. U medvědů se opravdu špatně fotí, sklo je nejen špinavé, ale i poškrábané.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až tak to nesleduju kdo je kdo, jedině vím kdo je Richard a jeho partička, a ty jsme bohužel neviděli, byly ve vnitřním pavilonu. Spousta lidí se tam rozčilovalo, ale já to chápu, oni ten covid mohou dostat stejně tak jako my lidé. A pro ně to může být mnohem horší. Navíc lidé jsou neukáznění, mají jasně napsáno, že před vstupem do pavilonu i venku u goril si mají nasadit roušku (v areálu jí mělo jen pár jedinců) a to je neskutečně iritovalo a dávali to silně najevo. Ovšem paní hlídačka je skvěle usazovala. No bylo to sklo pěkně zvnitřku umatlaný, jestli od toho jak po něm občas hrábnul medvěd, když si chtěl pochutnat na někom z návštěvníků, kdo ví ;-) ale to se dalo vyeliminovat jiným místem, spíš to modré zabarvení bylo horší.

   Vymazat
 4. Hezké fotky, ja jsem tam byla s vnoučaty začátkem května a byli jsme všichni tři otrávení z toho, jak málo bylo zvířat venku (ani slony jsme neviděli), že jsem ani nic nevyfotila. Snad příště. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď taky nebylo všechno venku, a oni asi pouští zvířata ven později, obzvlášť když jsou tak studené a mokré měsíce. My zas nemohly k lemurům. Sice je to venkovní expozice, ale asi kvůli tomu, aby se tam nenacpalo hafo lidí do vcelku malého prostoru, tak to bylo zavřené...

   Vymazat
 5. Moc krásné fotografie i ty ostatní v galerii.Mě zaujal lední medvěd,toho jsi zvěčnila parádně.
  V Praze v ZOO jsem nebyla dlouho a přitom tam dělá občas brigádně synovec a zve nás.
  Třeba na to dojde.
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že se pohyboval stále stejně, mohla sis vyčíhat kde se vynoří nebo kam dojde. Větší opruz byly děti a dospělí, kteří i když viděli že fotíš, tak ti museli skočit do záběru aby měli ještě lepší záběr. Můžu ti říct že jsem rostla.... no jestli máš tu možnost, tak jeď. Teď už je otevřené všechno, tak uvidíš mnohem víc.

   Vymazat
 6. Medvědů se hrozně bojím při turistice ve slovenských lesích a horách, ti ale vždy neútočí, kdežto lední medvědi si tu příležitost nenechají ujít nikdy, měl bych strach, že můžou rozbít sklo a smlsnout si na nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To sklo je sakra silné, musí udržet tlak vody v bazénu, i případné útoky medvěda když se mu něco nelíbí. No je to hora svalů a pacinky taky zrovna nemá jako Popelka....

   Vymazat
 7. Vendy, to jsou moc hezké fotografie tu i v galerii. Ten ležící hroch, sloni zezadu, surikaty, medvěd...Všechno. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hroch nadchnul Bobuli, akorát jak má to růžové břicho, tak zkonstatovala že se na tom sluníčku už pěkně spálil! :D Surikaty mne zklamaly, mají jich jen pár kousků a taková maličký výběh. Lední medvěd je borec, nicméně bylo na nich vidět že přece jen v divočině by jim bylo lépe.

   Vymazat
 8. Vendy, udělaly jste si krásný výlet. Prohlédla jsem si i fotky v galerii a hroch se mi taky moc líbí, ale nejen on.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo... stálo to za to. Už kvůli těm moudrům co z Bobule padala!

   Vymazat
 9. Původně jsem myslela, že je sitatunga zaklínadlo 😀.
  Krásný fotky, úplně jsi mě navnadila na její návštěvu! 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsem teď koukala na plán ZOO, tak ty sitatungy mají ještě v další expozici. Je fakt, že to jak nějaké africké zaklínadlo zní ;-). Pokud bude ta možnost, určitě jděte, myslím že zrovna Matýsek si tam užije spoustu legrace....

   Vymazat
 10. Medvěd vypadá docela naštvaně, brrr

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že mi zde své komentáře zanecháváte ....