25 dubna 2015

Stejně krásné jak ty šlechtěné .....



...... jsou i květy ve volné přírodě.
Jemné bílé květy rozkvétajících trnek
nebo žluté dukáty pampelišek i s motýlí
návštěvou. Zelené, ale velmi zajímavé
květy javoru nebo nebesky modré
kvítky rozrazilu. Obyčejné ale
přesto krásné, takové jsou
květy v přírodě .......



















Zatím se s květy loučím, ale v tomhle překotném bujení určitě zas nějaké přibudou ....



24 dubna 2015

Květované .....



Po krajině a stromech zas nějaké kytičky.
Je to takový barevný pelmel všeho co jsem z kytiček a květů nafotila
v posledních dnech.
Něco je z přírody, něco ze zahrady.
Teď když to píšu a dívám se z okna mi pod terasou kvete celý
tulipánový záhonek. Vykvetl mi skorem najednou celý.
Nejvíc samozřejmě červených a žlutých.
Byly tam i bílé, ty kvetly jako první, ale raději jsem je ostříhala
do vázy aby mě je ty ostatní barevnosti nezparchantěli
při návštěvách včeliček.
Z jiných barev se tam choulí jen jeden růžový a jeden oranžový.
Možná že další v jiných barvách ještě rozkvetou.
Ale moc jich už nebude .....




Nejdříve začnem zahradou. Už jsem zmínila koupi nové čemeřice.
je to Čemeřice černá (Helleborus niger). Už je sice odkvetlá, ale i její
souplodí vypadá hodně zajímavě. Zkouším ho usušit a semínka vysít.
Už mi takhle párkrát nasela malé rostlinky jiná čemeřice a teď
když jsem se hrabala v záhonu jsem jednu sazeničku opět našla .....


A takhle mi postupně rozkvétal tulipánový záhonek






A takto vypadá dnes



Z narcisek jsem udělala už koláže. I když letos jich kvete na druhy míň protože jsem nestihla
dát část cibulek do záhonu ale jen do květináčů a tam se jim asi moc nelíbí
protože vyhodily jen listy.....



Zítra si dáme přírodu. Louky, kraje polí a stráně a vše to, co na nich kvete ....




23 dubna 2015

Stromy v krajině .....



Velmi působivým krajinotvorným prvkem a tím pádem
i velkou inspirací pro focení jsou bezesporu stromy.
Mým nejoblíbenějším stromem je buk. Ten
ovšem moc ve volné krajině nenajdeme,
té kralují povětšinou břízy a jako
druhý nejrozšířenejší druh
i jeřabiny případně
mirobalány.
Obojí jsem
našla i na své
procházce. A něco
z toho a z těch které jsem
potkala skončili i na mé SD kartě.






Potkala jsem i pár hodně starých keřů bezinek. Ať už jako skupiny nebo solitéry







22 dubna 2015

Jarní krajina ......



Nadšená
z nádherných záběrů krajiny
u Hanky nebo Patrika
jsem vyrazila že tedy taky nafotím nějaké
zajímavé fotečky okolní
jarní krajiny. Ovšem velmi brzy jsem
zjistila, že na jejich
pozoruhodné moravské záběry
tady prostě
nemám. Místní krajina je sice
taky kopcovitá,
ale vždycky jinde než jsem já
a úplně jinak.
Navíc jak jsem zjistila, tak je
oseto řepkou
a ta už se někde pomalu
chystá kvést.
A tak na různobarevná hnědá
pole si můžu
nechat zajít chuť či se kochat jinde ......




Na tomhle řepkovém poli jsem fotila i srnky, ale vzhledem k malému
přiblížení kterého je můj foťák schopen ty fotky nejsou nic moc. Pokud se
nezadaří líp, mám je připravené do dalšího Šplouchnutí.


I zde při každé procházce po delší době, narážím na následky masivního
kácení


Tohle už je pohled na část České Třebové se závodem Korado a centrem města.
Nebyl však prvořadým. Tím byl starý sad pod kopcem.



Další pohled na město. Opět zde byl ten původní záběr na onen malý trojúhelníkový
lesík. Ten průsek v dáli na kopci na pravo je městská sjezdovka a lyžařské centrum


A tady už je onen sad. Teprve rozkvétající švestky. A hodně staré stromy to jsou,
navíc jsou už ve výběhu. Všechny mladší stromky, následky spadu plodů jsou ale od krav okousané do
rozmanitých tvarů. Ostatně to je vidět i na záběru. Takové ty drobné
keříčky v pozadí.


Trocha nebarevnosti



Všudypřítomná dráha. Stylově v modrém tónu .....


...... a čb


Mají to ty kravky pěkné výhledy




Tolik krajina kolem. A jelikož krajinu tvoří i stromy tak ty budou příště ....



21 dubna 2015

Jak jsme pozadu ......



...... ukazují detaily které jsem nafotila v neděli
na procházce. Bylo nádherně, ještě nefoukal tak ostrý a silný
vítr jak včera a tak jsem si užívala nádherného jarního dne. Šla jsem po hraně
pole protože tu krásně svítilo sluníčko a doprovázel mě zpěv skřivánků. Obešla jsem
svou klasickou trasu, ale dál si to natáhla na cestu přes zatím opuštěný výběh
pro krávy. Trochu jsem se netrefila na tu správnou cestu, a tak jsem se
musela pustit polem kde se už začínala ke květu probouzet řepka.
Když vidím jak jsou tu keře a stromy ještě nerozkvetlé a málo
napučené oproti některým vaším fotkách říkám si, jak jsme
tu hodně pozadu. Ale co jsem zjistila tak pro radost
nás fotografů, ale pro zlost ostatním tady máme
kolem vysetou řepku, takže se vyřádím z
focením.
Já vím
že mnozí
jí na polích nemusí.
A ani já z ní nejsem nějak
odvařená, raději bych tu měla
kolem dokola slunečnice, ale i tak
díky za ten krásný pohled do úžasné
žluti jejich květů.


Lišily se i kaštany tím jak byly rozpuklé. Jeden sotva vylézal .....


...... zatímco na jiném už byly listy vyklubané jakž takž


To samé buky.
Tam kam nesvítilo sluníčko


A kam už dosáhlo



Na kraji lesa kam se opíralo opravdu hodně, se pomalu rozpadala pupava



A protože bylo nádherně teplo, sedla jsem si na pár minut na kopec a dívala se na město
se choulilo v údolí podemnou. Tedy spíš na jeho drážní část, protože ta je tady
opravdu velmi rozlehlá. Vedle mě kvetly drobné travinky a tak stačilo se jen do
trávy zkulit a fotit.




A na konec jedna mumie


Příště se podíváme do jarní krajiny ......