.... počasí tomu absolutně nenasvědčuje. Místo
bílé zimy zablácený podzim. Jen jeden nebo dva dva dny to zatím vypadalo slibně. A navíc dokonce i k tomu svítilo sluníčko. Takže to alespoň jednou vypadalo trochu zimně. Naštěstí to bylo o víkendu, takže jsem měla šanci něco nafotit. Teď už je zas venku hnus hnusnej a do práce se kloužu místo po ledu po blátě. Bohužel to vypadá, že takové zimy nás čekají už napořád ....
Tahle rostlina se jmenuje palmová kapusta, nebo také černá italská kapusta. Dostala jsem sazenice od našeho kuchaře, ale vzhledem k tomu, že doma vařím výjímečně, zatím jí nechávám na záhonu pro ozdobu. Ostatně kdyby se zasadila mezi kytky, nevypadala by tam vůbec špatně a jak sleduju anglické zahradníky, mají jí ve velké oblibě a nechybí v žádné zeleninové části zahrad
Tohle je letošní novinka na mé zahradě v podzimních cibulovinách. Jedná se o plnokvětý zahradní ocún s poetickým jménem Waterlilly. Časem udělá krásný trs květů
Hezké ojíněné fotografie. Také se mi toto počasí nelíbí. Jeden den byl ráno sníh, ale ještě hned ráno do toho začalo pršet. Tak že zase plno vody...Tmavá krajina a stále zatažená obloha, to je realita posledních let před Vánocemi. U nás většinou sníh bývá až v lednu a později. Pak zase zima neví, kdy má skončit. Přeji Ti krásné dny a opatruj se.
OdpovědětVymazatTady to byl pěknej masakr když chumelilo půl dne, ale taky to přešlo v déšť a stálo to za starou bačkoru. Dneska konečně svítí aspoň sluníčko, takže to je hned veselejší
VymazatNádherné fotky-velký obdiv)))
OdpovědětVymazatDěkuju moc!
VymazatVendy, prohnala ses zahradou v pravý čas a je z toho moc pěkná sbírka snímků ojíněných rostlin - tady platí, že příroda je mocná čarodějka - už jen ty šípky!
OdpovědětVymazatJiřina z N.
Ty jsou z té růže svraskalé, asi se jmenuje podle těch šípků ;-)
VymazatNádherné.U nás už ani nemrzne jenom prší.Není co fotit,kapek už mám plné zuby
OdpovědětVymazatHezké dny
Nápodobně. Sice si teď foťák máknul na těch výletech, ale už tejden jsem na něj zas ani nešáhla, není proč.
VymazatKrásné ojíněné fotky. O počasí se dá tak akorát říci, že nestojí za nic. Koupila jsem si nové zimní boty, ale myslím si, že stejně to odchodím ve starých masívních polobotkách :-)
OdpovědětVymazatMěj se, Vendy, hezky !
Hanka
Nebýt toho že mi pižďuch ohryzal špičku u podzimních tak je nosím taky. V zimních mi je vedro. Budu se spíš muset podívat právě po nějakých méně teplých.
VymazatLydie
OdpovědětVymazatKrásné fotky s jinovatkou.
Ta kapusta je zajímavá.
To je, on to je vlastně druh kadeřávku, jen není tak kudrnatý a je mnohem tmavší.
Vymazat...aneb další překrásné obrázky z cyklu Ledová kouzelná zahrada :).
OdpovědětVymazatJo, zima je to na prd. Když už i u nás je v prosinci nad nulou, to je co říct.
No jeli jsme přes Liberec 10.12. brzy ráno tedy chumelilo, večer už kde nic tu nic. Tak jsem si na tebe vzpomněla že jseš asi ráda, že není ten bílej sajrajt ;-)
VymazatKrásně ojíněno :)
OdpovědětVymazatLezarts
OdpovědětVymazatNejedna zelenina umí udělat efekt v květinovém záhonu.
Hezky nafocené rostliny v křišťálovém kabátku!
To máš pravdu a v anglických zahradách většinou mají kytky mezi zeleninou a zeleninu mezi kytkama ;-)
VymazatNo, v Dobřichovicích rozkvetl první strom...
OdpovědětVymazatTak to bude sakura. Vidíš Japonsko dorazilo za tebou.... Jeden druh sakury teď právě rozkvétá a kvete v zimě
VymazatTak to jsou nádherné fotky!!!!! Super, super. To se mi moc líbí!!! Já ještě neměla štěstí na námrazu a foťák v kapse, takže čekám. Hezký víkend.
OdpovědětVymazatTeď budu doma a měla bych čas na zimní focení, ale počasí má jiný názor na to být zimním. A bláto fotit vážně nechci..... tohle se zadařilo, že to vyšlo na víkend. V týdnu nemám šanci.
VymazatPalmová kapusta je náramná, přenáramná.
OdpovědětVymazatJakož i ojíněné růže.
Ona vypadá vážně hodně zajímavě. Neochutnávala jsem, protože teď vařím jen minimálně, jídla nosím z práce. Byla jsem ráda že to vyšlo na víkend, v týdnu bych neměla šanci fotit.
Vymazat