03 září 2016

Motýlí úlovky v srpnu .....


Oproti červencovému lovu motýlů,
kdy se mi podařilo nafotit motýlků na dva články, byl srpen dost
chudý. Asi opravdu mají svůj vrchol výskytu v červenci.
Tentokrát pocházejí z procházky tady u nás v lese a jedná se celkem o
čtyři druhy motýlů a jednoho brouka.

Modrásek (zřejmě) podobný



Lišaj borový



Žluťásek řešetlákový



Babočka síťkovaná - letní forma




A brouček tesařík piluna


02 září 2016

V hlavní roli Bobeš .....




Když jsem fotila vážky, zároveň vznikaly i tyhle fotky.
Zjistila jsem, že když mám nasazený teleobjektiv, Bobeš se chová
jinak než když mám na aparátu seťák. Tím že je ve větší dálce se asi necítí
tak ohrožený mým paparazziovstvím a chová se úplně uvolněně. A tak jsem to střídala,
jednou vážky, jednou Bobeš....

A proto taky některé jeho pózy a výrazy vypadají dost dementně .....











01 září 2016

Vážka rudá ....




Při několika posledních procházkách na přehradu jsem zjistila,
že to je letos hotový ráj šídel a vážek. Ty malá, páskovaná jsem tady už
prezentovala, takže když jsem se tam vydala s úmyslem fotit, chtěla jsem
nafotit něco z toho množství vážek a šídel královských, které tam poletují.
Nakonec se mi podařilo nafotit jen vážky rudé, které patří asi k nejklidnějším
svého rodu. Šídla královská jsem prostě šanci fotit neměla....

















Všechny vyfocení jedinci jsou samečci.

31 srpna 2016

Žhavý západ ....



Dlouho, předlouho jsem se nezabývala focením západu.
Buď bylo zataženo, nebo nebyl nijak zajímavý anebo, a to nejčastěji,
se mi prostě nikam nechtělo. Při prvním letně-prázdninovém chataření
jsem si ale řekla vyrazím. Je to po rovině, nemusím se šplhat do kopce, a vždycky
si najdu jiné místo odkud fotím. I když výsledné místo které je vidět je vždy stejné.
Prostě s přírodními zákony nic neudělám ......
A aby nebyly snímky úplně stejné, hrála jsem si
s nastavením foťáku při programu na focení západu.








A když sluníčko definitivně zmizelo a setmělo se, měsíc se ukázal v plné kráse úplňku



30 srpna 2016

Dnes už naposledy ....



Jelikož včera se konalo zataženo a teploty
klesly o něco níže než v předchozích dnech, nebylo tolik nutné
osvěžování. Dokonce jsem se vlastně vůbec nedostala k blogu, protože
jsem měla trochu hektické dopoledne i odpoledne.
Dopoledne připravit dva pokoje, což jsem dělala na pokračování neb jsem se mezitím
musela dostavit na pracák, na zpáteční cestu si zavolat synka jestli
by pro mne nepřijel, protože stále jedem v autobusech na letní
provoz,tudíž buď jít domů pěšky nebo čekat dvě hodiny ve městě na dopravu.
Pěšky mi to nedělá problém, jen se zatáhlo, začal foukat vítr, hřmít a pršet.
Při porvním pokusu otevřít deštník se mi hned obrátil, takže jsem holt musela
volat SOS. Dorazila jsem domů a začala vařit guláš,protože jsem po cestě
z ÚP jen tak vlezla k řezníkovi a ejhle, měli krásnou kližku a navíc ještě hovězí
líčka. Což bude moje příští naprostá premiéra. Pak dorazila dcera a tak
jsme kafraly.Dovařit se mi podařilo chvilku před tím, než jsem
šla do hospody a tak na nějaké psaní nebyl vlastně vůbec ani čas.
A to jsem netušila jak "veselý" mne čeká večer. Nemluvě o tom, že
vůbec nevím, co tam na mne čeká a co se na mne navalí dneska.

Ale dost už a jdeme se naposledy osvěžit kapičkami.....





Z téhle trávové série pochází i moje Z do klubové abecedy






Toť vše, a pokud se zas pro změnu ochladí, čeká nás žhavý západ.