10 ledna 2015

Dneska se hodí .....




...... a co? No sluníčko přece!
V tom co je dneska za okny tedy myslím že určitě. Byť i se sněhem, ale i tak
se domnívám že dokáže zvednout náladu. V úterý 6.1. byl na mnoha místech nádherný
slunečný den, který po pondělním mohutném sněžení přinesl kýžené zklidnění a
představil zimu z té hezčí stránky. Bílo, sluníčko a mráz .... Ale popravdě ráno to
tak úplně nevypadalo. Ba naopak, byla mlha jak hrom a rozhodně to nevypadalo na
nějaký krásný den.


Ráno 7:30




A protější stráň


O hodinu později tatáž stráň


A vycházející sluníčko ......





..... a jeho hrátky v ledu a sněhu ......







...... a ve větvích




Na čem neležel sníh, byla namrzlá mlha




Poslední kvítek zlatice





Tento den vzniklo spousty fotek, ať už tady ze zahrady nebo z pozdější odpolední procházky.
Postupně je budu zveřejňovat, protože jich je pravdu dost.








09 ledna 2015

Poslední tvoření loňského roku .....



Chtěla bych vám ukázat poslední tvoření
z vánočních věcí které jsem dělala na objednávku a pár
věcí které jsem si udělala jen tak pro radost. Koupila jsem si totiž
krásné vánoční látky ale až pozdě, když už jsem měla objednávky jen
na špendlený patchwork. Já totiž kimekomi dělám o mnoho raději
protože tam je strašně moc možností a fantazie může pracovat na plné
obrátky. U špendleného patchworku je vlastně styl daný jen z nemnoha novými
možnostmi. Takže vlastně jen v barevnosti se dá experimentovat ....

Nejdřív vám ale chci ukázat stromeček ozdobený mou druhou větší zakázkou,
zelenostříbrnobílou. Fotky jsou z mobilu takže žádná velká kvalita....


A mašličky zbyly i na girlandu


Andělíci putovali k té milé dámě která si u mě objednala těch padesát ozdob.
Jako dárky pro její rodinu na Slovensku


Tyhle kouličky putovaly přímo do nechvalně známého policejního místa. Do Bartolomějské ......


...... stejně jako i tyhle zvonky. Všechno díky mé kamarádce která si odtud jednu kouličku
odvezla do nové kanceláře a ta měla takový úspěch, že jsem jí musela dělat hned natřikrát.


Věneček si objednala Mengano spolu s kytičkovým košíčkem pro maminku


A moje hrátky. Ruční tvoření je taková droga že když už nemusíte nic nahánět a dělat,
stejně vám to nedá a máte pocit že vám něco moc chybí. Takže musíte stejně zasednout
a něco tvořit.
Obě tyto kouličky se ale doma moc neohřály a skončily u pana psího dochtóra. Tedy u něj a
jeho kolegyně.





Když jsem dělala malý růžičkový košíček, zařekla jsem se že tohle už tedy nikdy. Jenže
mě to nedalo a vyzkoušela jsem ještě jednu věc. Dárkovou kytku. No řeknu rovnou
dala mi zabrat a obdivuju šikulky které je dělají na svatby ve velkém....



Teď bude asi chvíli přestávka do doby než se začnou blížit velikonoce. Ale nevím jestli a jak budu mít čas
na tvoření, protože se možná chystá takový životní kotrmelec. Tak uvidím co mi to přinese nebo ne....Mrkající

08 ledna 2015

Když vysvitlo sluníčko ......



..... a sníh se držel, ba dokonce ještě padal docela vydatně
vydala jsem se předposlední prosincový den na kratší procházkový okruh.
Touhle stranou vsi moc často nechodím i když popravdě jsou zde docela zajímavé
pohledy na protější kopce a ovšem také na všudypřítomnou dráhu. Spíš jsem se
soustředila na detaily nebo na sluníčko které se střídavě schovávalo opětně za
hradbu mraků či svítilo naplno. A jelikož opět začal foťák nebo asi spíš objektiv
vykazovat závadu kterou mne vytáčí už poslední dva a půl měsíce, naštvaně jsem
ještě o něco ten okruh zkrátila .....



U splavu jsem vyfotila první letošní ledouny, i když nic moc


Svítilo, zatahovalo se a sněžilo


Ptáci mají naservírováno. I s čepicí šlehačky Mrkající







Když jsem se konečně vyškrabala na kopec a podívala se dolů do údolí potoka ....


Kuličky skalníku spolu se stálezelenými listy nádherně vynikaly na bílém podkladu. Když se to tak vezme je to naše evropská "cesmína"




Směrem na Svitavsko se sluníčko činilo ale směrem na Ústí už se obloha pěkně černala




Takhle modro bylo když už jsem se vracela dom




07 ledna 2015

Matěj modelem .....



Už jsem zmínila že jsme na štědrodenní procházku
vzaly Matěje aby se on prolítal a zbylí dva si od něj trochu oddechli.
Vždycky když ho vezmemven lítá jak pošuk a kolikrát je problém
krotit ho aby nevzal dráhu někam kam to nepotřebujeme.
I když tentokrát se vyjímečně choval vcelku poslušně.
Ale aby vlítnul do vody a vyválel se alespoň
symbolicky v blátě jsme mu stejně nezabránily. Sice jsme ho
včas odvolaly, samozřejmě přes jeho
naprosto nesouhlasný výraz jenže alespoň na kousek
vlízt musel.Našěstí ještě před tím jsme ho usadily na lavičku
kterou u takového příjemného potočního zákoutí zbudovala
nějaká dobrá duše z řad chatařů ......











06 ledna 2015

Svatoštěpánský zahradní pelmel ......



Jestliže na Štědrý den to venku vypadalo na klasické jaro,
na Štěpána už se připoměla trochu paní Zima. Napadlo několik málo centi sněhu
ale i to stačilo udělat vánoční kulisu. Alespoň na ten poslední sváteční den. Oběhla
jsem zas zahradu a udělala pár výcvaků.











Když se tak na ty fotky koukám, připadají mi že jsou takové, no, jalové. Není v nich žádný nápad, čiší z nich že jsou focené jen proto aby bylo dát co na blog. Občas se mi tohle stane, že když zpětně koukám na některé fotky říkám si proč že vlastně vznikly. Ti z vás kdo fotíte to asi budete chápat ..... postě někdy je to takové možná na první pohled hezké, ale pro fotgrafy bezduché, bez nápadu a nálady.