28 července 2016

Bloguji, protože .....



....... se můžu občas zastat nevybíravě urážených blogerů

..... abych mohla působit rozkoš nejmenovanému komentujícímu tím, že
shrben nad klávesnicí mi může na hlavu vychrstnou kýbl nenávistných výlevů
(já vážně nevím jak se jmenuje, neb píše jako anonym, ale já si ho
představuju jako pana Burnse ze Simpsonových)

..... si tak kompenzuji život, který podle tohoto pana Burnse nemám
a ukájím se právě tím že bloguji

.... mohu všem vnucovat své přešpatné básně, ačkoli si nejsem vědoma toho, že bych to kdy dělala
a nikdy jsem o svých básničkách netvrdila že to jsou aspiranti na Nobelovu cenu za literaturu

..... se dozvím od stejného člověka, že jsem zlá, závistivá, nenávistná, všetečná a zestárlá
ženská
(ano jsem prostě ŽENSKÁ)

..... a já za sebe doznávám, že bloguji protože jsem exhibicionista, který stále má
potřebu někomu cpát pod nos své fotky, své články a bláboly. A to vše jen proto, že
přímo prahnu po uznání a neustálém drbání mého zbytnělého ega.


No řekněte sami, není to krása takové blogování, když vás někdo takhle dokonale
rozebere takže nemusíte ani k psychologovi a co víc, máte to ZADARMO!!!

Ale teď vážně, tedy ono všechno to předchozí bylo také míněno od onoho člověka
(nepíšu blogera, protože v komentu napsal že blog nemá) vážně, a docela vážně ho i urazilo že
jsem se oné blogerky kterou velmi nevybíravě urážel zastala. To je sice nepříjemné,
ale chuť k blogování mi to rozhodně nebere. I když za těch šest let blogové terapie
kterou pro mne blogování je (no jo, takže on vlastně tak trochu pravdu měl!) jsem
měla chvíle kdy jsem si říkala že končím, že už nemám na blogu co dělat, ba co víc
dokonce jsem k němu cítila i nechuť a nenávist. Vydrželo mi to ale tak dva, tři dny
a pak jsem zjistila že mi tahle droga vlastně chybí. Takže bloguji, protože ....

..... mne baví psát a povídat si s lidmi v komentech

..... baví mne navštěvovat ostatní blogy, protože mám možnost se podívat
alespoň ve fotkách do míst kam bych se nedostala

.... pomáhá mi to zachovat si alespoň trochu zdravý rozum v dnešní hodně bláznivý době

.... kvůli blogu jsem opět začala fotit, což je druhá věc která mne hodně baví
i pomáhá

..... protože jsem exhibicionista, který stále má
potřebu někomu cpát pod nos své fotky, své články a bláboly. A to vše jen proto, že
přímo prahnu po uznání a neustálém drbání mého zbytnělého ega MrkajícíÚžasnýSmějící se





27 července 2016

Punkevní jeskyně.....



V posledních dnech je docela pěkné teplíčko,
a tak si myslím že je tak akorát čas na to, vzít si k ruce
nějakou mikinu,( i když ti více záhřevní mohou absolvovat dnešní
výpravu do podzemí jen tak v tričku a kraťasech, věřte mi, jde to ), a je
to parádní osvěženíčko, dokonce se i tady trochu zapotíte při výstupu
na nejvyšší místo Punkevních jeskyní a vydáme se za železné dveře.
Nejde o nějaké politické omezení, jen o ochranu klimatu v jeskyních
a ponoříme se do hlubin zemských. O tom kdo byl první a kdy kdo objevil
tu kterou část jeskynního komplexu tady nebudu vypisovat, protože by to
byl sakra dlouhý článek a čeká nás docela nášup fotek. Pokud má kdo zájem to zjistit
tak teta Wiki velmi ráda poradí.
Tím, že jsem fotila pokud to šlo bez blesku, jsou některé fotky mírně mázlé, nebo tmavší
ale jak jsem se opět ujistila, můj foťák překvapivě stíhá fotit dost kvalitně
i v místech kde je minimum světla.


Začínáme Předním dómem ..... tdy jsem použila blesk, ale kazil tu
zvláštní barevnost, a tak jsem ho pak oužívala jen v opravdu výjimečných případech


Trochu jsem bojovala s nastavením a tady to je dost vidět S vyplazeným jazykem


Ale časem jsem to vychytala ....


Čtyřmetrový stalaktit jménem Strážce


Detail "hlavy" Strážce



Brčková výzdoba stropu


Skalní vodopád (tak jsem si to pojmenovala já)



Salmův sloup




Zrcadlové jezírko. To vzniklo uměle, kvůli efektu odrazu stropu.
Jinak si můžete povšimnout části pódia, protože se v této části jeskyní
pořádají koncerty. To jak to zní se můžete přesvědčit o kus dál, při výstupu
sifonem do Reichenbachova dómu, kde vás přivítají velebné tóny Ave Maria.




Detail brček, jsou to tenounké duté krápníky, tohle jsou teprve "miminka"


Tolik Přední dóm a příště se vyškrabeme po schodech sifonem do nejvyššího
místa jeskyní, Reichenbachova dómu, abychom se zas spustili dolů
a prošli až ven do Macochy....






26 července 2016

Barevné elegie .....IX



Dneska si dáme zase várku barviček
v jarních (ještě) a brzkých letních květech. Je to
zas výběr ze zahrady mé i jiných, i z procházek po okolí.

Jedna z mála letošních pivoňkových fotek. Nejdřív se s kvetením flákaly a pak
najednou byly odkvetlé. Bohužel zrovna v době kdy kvetly byly
tady dost silné deště a vítr a ty je totálně zničily.




O tomto kosatci jsem věděla, že někde musí být, jen prostě před rekonstrukcí záhonu
byl tak zarostlý a utlačovaný plevelem, že nekvetl. Pak jsem ho přesadila k jezírku a on
se letos odměnil tímto jediným květem. Ještě jsem měla modrý
ale o ten jsem asi přišla definitivně....


Poslední květ mé vloni koupené a první azalky tady na zahradě. U ní to bylo stejně jak s těmi pivoňkami


Tahle pivoň rozkvetla o něco později, takže se jeden z mála květních stonků
zachoval k focení


I tuhle ostrožku jsem si vloni koupila. Bílou jsem nikdy neměla, tak jsem si udělala radost.
Letos mi vykvetla poprvé, tak se těší až se rozroste a bude svými bílými svícemi květů
prosvětlovat záhon.



Letos jsem focení téhle bílé krasavice už zamítla, těch obrázků tady
bylo habaděj.
Tak jen malý detail .....



25 července 2016

Macocha a okolí .....


Dneska to vezmu trochu oklikou.
Mnohokrát jsem se zmínila v komentech tady i u jiných, že
mám moc ráda výlety a cestování, jen bohužel moje drahá polovice
není takto postižená a stejně ani synátor. Ten se ale narozdíl od
muže občas dá přemluvit. Jediný kdo s rodiny zdědil tuhle vášeň je dcera,
jenže ta se odstěhovala a navíc už má svého partnera s kterým jezdí
po výletech. Holka má štěstí, i on je naladěný na stejnou výletovou strunu
tak nemá s plánováním žádné problémy. Spíš je pokaždé překvapená
protože většinou je to její partner kdo potajnu něco naplánuje a jí
pak překvapí hotovým itinerářem i destinací.
Ale synek si našel novou přítelkyni, která je velkou milovnicí výletů
a světoběžnictví a ta, jakmile jsem se zmínila o svém handicapu v podobě
nemožnosti se někam podívat, okamžitě naplánovala výlet. Manžel, který
byl samozřejmě také pozván se ale vykroutil tím, že musí odjet do Prahy
pomoci sestře při stěhování do nově zakoupeného RD a tak jsme jeli
jen tři. Naší cílem byla Macocha, která není zas tak od nás daleko.
Já tam nikdy nebyla, protože z Prahy jsme se školou jezdili na výlety
do Koněpruských jeskyní, které byly dostatečně blízko. Ale moje maminka
velmi vzpomínala na skautský výlet na Macochu a plavbu po říčce
Punkvě jeskyněmi kterými protékala. O tom, že jsem byla hrozně nadšená a
natěšená samozřejmě není sporu, i když se mi naskytla určitá nemilá
komplikace v tom, že jsem musela ještě před odjezdem připravit celý
penzion na víkendové ubytování a navíc být v pět zpátky, abych mohla
ubytovaným předat klíče. Tím pádem jsme se museli vracet dřív než mi bylo milé.
Úklid jsme vyřešili tak, že jsme všichni tři jak kobylky vtrhli do penzionu
a tak místo tří hodin, když bych to dělala sama, bylo za hodinu a třičtvrtě uklizeno.
Pak jen ještě ve Svitavách nabrat mladší sestřičku a hurá do jeskynního světa!

Přestože už byl první den prázdnin a pátek k tomu, nebylo na místě
moc lidí, dokonce bylo parkoviště skoro prázdné,což bylo fajn, protože
se člověk nemusel prodírat davy turistů a v pohodě si mohl všechno projít.
Samozřejmě že první věcí bylo zajít na vyhlídku na horním můstku nad propastí
a zhlédnout do jejích útrob. Pohled je to věru impozantní, ale je to jen zlomek
toho, co se člověku naskytne, když se octne na dně propasti. To je něco,
alespoň pro mne, neuvěřitelného, nádherného a dechberoucího. Něco,
co mne naprosto odrovnalo a přiznávám bez mučení, i rozplakalo. Ale o tom
později. Zatím jsme jen v horních a polovičních sférách .....







Pohled z horního můstku. Zhruba v půlce vlevo, šikmo od uschlého smrku je můstek spodní.



Pohled z dolního můstku .....


...... tam nahoře jsme byli zhruba před deseti minutami .....


Útroby Macochy a ústí Erichovi jeskyně


Cesta dolů, k Punkevním jeskyním


Konečně začíná okolí připomínat, že se nacházíme v Moravském krasu.
Průchod skalou se jmenuje Čertova branka



A konečně i první jeskyně se začínají ukazovat i s náznakem krápníkové
výzdoby.




Tady povrch zemský opustíme, abychom se ponořili do útrob Punkevních jeskyní .....

Začínáme hlasovat po sedmé ....



Už jsem si nějak myslela že i další kolo
Sakrálek skončí tím, že bude jediný příspěvek a to můj. Ale
naštěstí opět zaúřadovali SignoraA a Frypat a tak si budete moci vybrat
z příspěvků tří. Proto dávám zkrácenou verzi hlasování na pět dní. I tak si myslím to je až až
protože já už vidím zcela jasného favorita Mrkající

Tady jsou tedy příspěvky:

(VendyW)

(SignoraA)

(Frypat)

23 července 2016

Bobeš a Mates .......



Dneska se dostávám k fotkám, které jsem
napořizovala při posledním hlídání našeho chlupatého vnoučka.
Bobeš sice s námi na procházku nemohl, protože ho zrovna v té době opět postihla
záhadně a zdánlivě bez důvodu jeho náhlá neschopnost se uržet na zadních nožkách.
Chodil, nebo se spíš plouhal a tak musel odpočívat.
Za to Mates lítal po lese jak pošuk a evidentně si to užíval.




Tady to sice vypadá jako kdyby se snažil vykadit, ale to se jen usilovně drápal
do kopce Smějící se



Takhle postojí jen když je už natolik utahaný, že ho na chvilku nezajímá
nic okolo.....


Po návratu z procházky jsem si střihla pár portrétů které se podařili
jen díky teleobjektivu, hlavně tedy v Bobšově případě. Ten jak se přiblížím
s foťákem, hned zdrhá. Ale jak jsem ležela na zemi a on seděl v půli zahrady





Skvěle se podařil i Mates




Skoro ukázkový výstavní postoj